Головна
 
Балаклійський педагогічний фаховий коледжПонеділок, 30.01.2023, 19:41Вітаю Вас Гість | RSS
Головна
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


21:30
Зустріч "Реалізація права громадян на працю"
Праця в наш час – це велике право і великий обов’язок.
В. Гюго
08 грудня 2021 р. у рамках проведення тижня правових знань з 06-10 грудня 2021 р. та до Міжнародного дня прав людини (10 грудня) в Балаклійському педагогічному фаховому коледжі викладачкою Матенко Є. П. була організована зустріч студентів із Ларисою ТОЛМАЧ, заступником начальника відділу активної підтримки безробітних Балаклійської районної філії Харківського обласного центру зайнятості з теми «Реалізація права громадян на працю». Основним законом кожної держави є Конституція. Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. Особливим предметом регулювання Конституції України є закріплення пріоритету прав і свобод людини, які визнаються вищою соціальною цінністю. Ці права і свободи визначають правове становище особи і основи правопорядку. В системі загальнолюдських цінностей визначальне місце належить праву на працю, на якому базується економічне і соціальне становище як суспільства в цілому, так і кожного його члена.
Праця — основа життя і багатства суспільства, джерело внутрішнього зростання духовних якостей людини. Праця — це діяльність людини, що потребує витрат фізичної або розумової енергії і має своїм призначенням створення матеріальних і духовних цінностей. Праця є найважливішою умовою існування суспільства, його розвитку і вдосконалення.
Стаття 23 Загальної декларації прав людини передбачає, що кожна людина, без будь-якої дискримінації, має право на рівну оплату за рівну працю. Кожний працюючий має право на справедливу і задовільну винагороду, яка забезпечує гідне людини існування, її самої та її сім'ї, і яка в разі необхідності доповнюється іншими засобами соціального забезпечення.
У статті 43 Конституції України зазначається, що кожен громадянин має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Лариса ТОЛМАЧ ознайомила присутніх із гарантіями забезпечення права громадян на працю, які включають: вільний вибір виду діяльності; безплатне сприяння державними службами зайнятості у підборі підходящої роботи і працевлаштуванні відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти, з урахуванням суспільних потреб; безплатне навчання безробітних нових професій, перепідготовку в навчальних закладах або у системі державної служби зайнятості з виплатою стипендій; правовий захист від необгрунтованої відмови у прийнятті на роботу і незаконного звільнення та ін.
Пані Лариса розповіла про порядок реалізації права громадян на працю на Балаклійщині, а також про навчання у Харківському центрі професійно-технічної освіти.
На заході панувала дружня, доброзичлива атмосфера.
Присутні вдячні за надану інформацію та кваліфіковані відповіді.
Хоча б над тобою було сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти не зможеш сам змусити себе до праці і сам вимагати її від себе. (В. Сухомлинський)
Переглядів: 108 | Додав: galka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Грудень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Архів записів

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2023